پرسش های متداول

پرسش های متداول

01

هرشخصي چه تعداد میتواند حساب وب مانی داشته باشد؟

در تعداد اکانتها هيج محدوديتي وجود ندارد.

02

اگر سرعت اينترنت پايين باشه ورود به حساب وب ماني امکان پذیر هست؟

معمولاً اين برنامه ها طوري در اختيار کاربران قرار داده ميشوند که با سرعتهاي کم هم سازگار باشند.

03

Send Money - ارسال پول ؟

براي ارسال دلار وبمانی از حسابتان به حساب ديگران در وب ماني از اين گزينه استفاده نماييد. اين کار را ازMenu->Send Money هم ميتوانيد انجام دهيد.

04

شماره حساب اصلي وبماني چیست ؟

اين شماره اصلي حساب شماست که با استفاده از آن به حسابتان لاگين مي کنيد.

05

بدون شارژ تا چه مدت اين حساب اعتبار دارد ؟

اگر حساب را با استفاده از کد فعال سازي، فعال نکنيد، بعد از يک هفته حذف خواهد شد. ولي اگر حساب را فعال کنيد، معتبر خواهد ماند و غير فعال نخواهد شد.

01

خرید سهام چه نفعی دارد؟

وقتی شخصی سهام شركتی را خریداری كند، سهامدار آن شركت محسوب می شود و دارای حقوقی در آن شركت خواهد بود كه مهمترین آن دادن رأی برای انتخاب اعضای هیات مدیره به منظور اداره شركت و دریافت سود سهام و مزایای سالانه و حق خرید سهام جدید در مواقع افزایش سرمایه است. افزون بر این معمولاً خرید سهام از نظر حفظ ارزش سرمایه در جهت عكس تورم عمل می كند ، یعنی هر چه ارزش پول كمتر می شود، ارزش سهام افزایش می یابد.

02

● سهامداران شركت های پذیرفته شده در بورس از چه مزایایی استفاده می كنند؟

با توجه به امكاناتی كه بورس در اختیار دارد می تواند با اعزام نمایندگان خود به مجامع عمومی شركت ها و از طریق مؤسسات حسابرسی معتمد بورس از تضییع حقوق سهامداران جزء كه از طریق بورس سهامدار شده اند ، در شركت جلوگیری نماید. در ضمن اگر سهامداران احتیاج به پول نقد داشته باشند می توانند سهام خود را از طریق این بازار به سهم تبدیل كنند.

03

با چه بودجه ای می توان سهام خرید؟

در خرید سهام محدودیتی وجود ندارد و هركس می تواند از یك سهم تا هر تعدادی كه مایل باشد، سهم خریداری نماید.

04

خدمات سهام پس از فروش چه خواهد بود؟

سهامداران پس از خرید سهم نیازمند پارهای اطلاعات از جمله تاریخ تشكیل مجامع و چگونگی پرداخت سود سهام می باشند. سهامداران می توانند این گونه اطلاعات را از كارگزار خود و یا از رسانه های گروهی و روابط عمومی بورس كسب كنند.

05

سهامدار در مجامع عمومی عادی و فوق العاده شركت ها از چه حقوقی برخوردار است؟

الف) در مجامع عمومی عادی، سهامدار می تواند در زمینه تصویب صورت هایی مالی سالیانه اظهار نظر و اعلام رأی نماید. ب) در مجامع عمومی فوق العاده، سهامدار می تواند نسبت به چگونگی افزایش سرمایه، مقدار آن و منابع تأمین آن از طریق آورده نقدی ، سهام جایزه و تبدیل مطالبات سهامداران اظهار نماید.

01

بیت کوین دقیقا چیست؟

کی از اصلی‌ترین سوالات رایج درباره بیت کوین ، این است که بیت کوین چیست . بیت کوین نوعی پول است که ویژگی اصلی آن از چیزی نشات می‌گیرد که در واقع وجود ندارد؛ بیت کوین پولی نیست که شما بتوانید در جیب یا دست خود نگه دارید. بسیاری از شرکت‌ها و فروشگاه‌های بزرگ آن را به رسمیت نمی‌شناسند و توسط یک دولت یا بانک مرکزی پشتیبانی نمی‌شود.

02

سیستم بیت کوین از چه زمانی و از کجا آغاز شد؟

نرم‌افزار اصلی بیت کوین در سال ۲۰۰۸ توسط یک نفر یا یک گروه که از اسم مستعار ساتوشی ناکاموتو استفاده می‌کنند روی یک ورق سفید (اوراق سفید یک ابزار مشارکتی برای مستندسازی است) به وجود آمد. هویت خالقان بیت کوین همچان مشخص نیست اگرچه بسیاری تلاش کردند تا اعتبار آن را به حساب خود بزنند.

03

بلاک چین چگونه کار می‌کند؟

یکی دیگر از سوالات رایج درباره بیت کوین چگونگی کارکرد آن است. فرآیندی را در نظر بگیرید که شما می‌خواهید با استفاده از خدمات یک بانک مبلغی پول را به صورت آنلاین به حساب دیگر انتقال دهید؛ بانک ابتدا موجودی شما را تایید می‌کند و سپس مبلغ مورد نظر را از حساب شما که در دیتابیسی عظیم از حساب‌های بانکی وجود دارد، کم می‌کند و به حساب فرد دیگر واریز می‌کند. شما می‌توانید نتیجه این انتقال پول را با وارد شدن به حساب کاربری خود ببینید اما این تراکنش مالی تحت کنترل بانک صورت می‌گیرد.